Shajcendy.blogspot.com

wtorek, 5 lutego 2013

Sukienka asymetryczna, -przeróbka

Witam. Dzisiaj post o sukience, za może raczej spódniczce, w którym przedstawie kolejne kroki przerabiania. Nałożyłam ją na gorset, aby choć trochę oddawała klimat sukienki. a ona jest mi bardzo potrzebna na piątkowy bal :) Tak wiec muszę oszukiwać sama siebie, i traktować to jako sukienkę ;c

Beznadziejny , tani gorset :oraz długa, plisowana spónica.
Więc zaczynamy.

Krok 1 :


Należy narysować linię mydełkiem, świecą, lub kredą, na długość, oraz kształt jaki zaplanowaliśmy. (w moim przypadku symetryczna - przód krótszy, tył dłuższy)PAMIĘTAJ !
- jeśli chcesz uciąć spódniczkę plisowaną należy wyprostować materiał, nie rysować linii po "zgięciach".
-zawsze miej na uwadze, że jeszcze ją podłożysz, więc albo rysuj linię "dłuższą", aby móc założyć materiał i była normalnej długości, a nie za krótka, LUB narysuj jaka długość Ci odpowiada, a tnij zostawiając ok. 1 cm (w zależności na ile podkładamy) od linii.

(słabo widać linię, przepraszam, ale kochane naświetlenie ... )

KROK 2 :

Przecinamy linię , którą narysowaliśmy.


KROK 4 :

Kiedy już wycięliśmy, sprawdzamy , czy kształt wycięcia nam pasuje. Możemy przymierzyć, ew. wprowadzić poprawki. Kiedy już "fason" nam odpowiada, szykujemy spódnicę do podłożenia (podszycia). Wpinamy szpilki, aby podłożyć wstępnie materiał, i by nam się nie rozwalił.


KROK 5 :


No i ..SZYJEMY

KROK 6 :
Prasujemy samą końcówkę spódnicy, aby nie była taka "zaokrąglona" .KROK 7 :
Wpinamy ćwieki. (kto jak woli )No i efekty. Zdjęcia są bardzo marnej jakości, ale robione były wieczorem, więc wiecie jakie jst to profesjonalne światło. Wyszły jakieś pomarańczowe, chyba robione tosterem :( Mam nadzieję że normalne pokażę z balu :)

Przód :(sorka ze w kapciach, ale nie chcę ucinać)


Oraz bok ( chcę pokazać jej "asymetryczność ")A iii. przepraszam ze bez twarzy, ale była naprawdę okropna jakość.. najprawdopodobniej dodam z balu ; ))Pa :**


1 komentarz:

  1. Wow, naprawdę świetnie to zrobiłaś ; o.
    Dodaj zdjęcia koniecznie i podziwiam tej umiejętności ; o.

    http://laastdaaay.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń